Concret na zamówienie – projekty indywidualne z betonu architektonicznego

Beton architektoniczny jak mało który materiał daje spore pole do popisu. Współczesna technologia umożliwia wykorzystywanie go na podłogach i ścianach, we wnętrzach i poza nimi. Dzięki swojemu charakterowi z betonu można wyczarować przeróżne formy, kształty i faktury. A stąd prosta droga do „concretnych” projektów specjalnych.

 

 

/ 10

Wykonane z betonu architektonicznego okładziny, płyty, ławki, donice a nawet meble pewnie wkroczyły z przestrzeni industrialnych na salony i czują się w nich doskonale. Stale rosnąca popularność i powszechność tego materiału niesie jednak ze sobą pewne konsekwencje – wymagania jego zwolenników powiększają się. Najbardziej świadomi odrzucają coraz częstsze imitacje i produkty betonopodobne, decydując się na produkty jednostkowe nie tylko pod względem materiału, ale i designu.

Producenci, wychodząc naprzeciw tym potrzebom, umożliwiają entuzjastom betonu wykonanie tzw. projektów specjalnych, powstałych zgodnie z indywidualnym projektem. Efekty takiej współpracy są często zaskakujące, o czym przekonuje oferta Modern Line.

Stopień skomplikowania betonowych produktów wykonanych na indywidualne zlecenie jest różny. Obok tak prostych brył, jak ławy czy elementy kubiczne w portfolio projektów specjalnych Modern Line znajdują się grille, kominki, ażurowe płyty lub nietypowe struktury. Technologia marki, oparta w dużej mierze o produkty cienkościenne, pozwala na realizacje niemal każdego pomysłu.

Niewątpliwie właściwości betonu przekładają się na jego uniwersalność, a jego moc na zdolności adaptacyjne – wytrzymałość materiału i odporność na warunki atmosferyczne pozwala na zastosowanie betonowych produktów we wnętrzach i na zewnątrz, w przestrzeniach prywatnych i publicznych. To wszystko sprawia, że ogrody, tarasy, mieszkania, biurowce czy parki coraz częściej zapełniają się elementami betonowymi o nietypowym – zaprojektowanym wg indywidualnych potrzeb designie.

WIĘCEJ O BETONIE […]