Z betonem na salony, czyli meble które odmieniają wnętrza

Jak w prosty sposób odmienić wnętrze? Jak jednym posunięciem sprawić, by nabrało ono świeżości i wyjątkowości? Odpowiedź na te pytania nie jest skomplikowana. Wystarczy sięgnąć po rozwiązanie, jakim jest beton architektoniczny.

/ 7

Uniwersalny beton

Beton jest współcześnie bardzo często wykorzystywany w projektach mieszkań nowoczesnych. W tych najbardziej odważnych jest nawet stosowany jako materiał dominujący w aranżacji. Choć beton najlepiej odnajduje się w przestrzeniach w stylu modern, z powodzeniem sprawdzi się również w domach tradycyjnych, zarówno jako element główny aranżacji (betonowe płyty doskonale zastąpią płytki ceramiczne na tarasie), jak i wyróżniający się detal w postaci wyjątkowego mebla.

Betonowe meble

Betonowe krzesła i stoły to oryginalna alternatywa dla tych najpopularniejszych, wykonanych z drewna, metalu czy szkła. Ich niespotykany design to wynik działań nie tylko projektantów, ale również technologii produkcji. Dzięki niej można tworzyć z betonu meble o różnych kształtach, fakturach i grubościach ścian zminimalizowanych nawet do 2 cm. Meble betonowe są dzisiaj dużo lżejsze i bardziej mobilne niż kiedyś. Surowość materiału oraz kolorystyka materiału oscylująca wokół odcieni bieli i szarości  sprawia, że doskonale wpisują się one we wnętrza minimalistyczne, w których stanowią zazwyczaj główne wyposażenie i element dekoracyjny. Ale przestrzenie nowoczesne to nie jedyne miejsca, w których można je stosować. Uniwersalny charakter mebli z betonu sprawia, że zestawione z tradycyjnym wyposażeniem mieszkań zmieniają się niczym kameleon – tracą swój awangardowy styl, stając się po prostu oryginalnymi betonowymi stolikami kawowymi, stołami do jadalni czy biurkami do pracowni.

Stoły i krzesła z betonu to propozycja dla wszystkich – posiadaczy mieszkań nowoczesnych i tradycyjnych – którzy chcieliby wyróżnić swój dom niespotykanym meblem. Od innych odróżnia je przede wszystkim oryginalny materiał, z którego są wykonane, a co za tym idzie niezwykła wytrzymałość. Połączenie betonu i różnych, często kontrastowych i ocieplających jego wizerunek materiałów (filc, drewno) pozwoli na jeszcze dokładniejsze dopasowanie ich do charakteru aranżacji naszego mieszkania.

WIĘCEJ O BETONIE […]