Taras jakich mało – niebanalne projekty nowoczesnych nawierzchni

Nawierzchnia tarasowa powinna spełniać kilka wymagających zadań: musi być praktyczna, odpowiadająca stylowi domu. Coraz częściej tarasowe posadzki zaskakują jednak tym, że stanowią ich główną… ozdobę.

/ 15

Grunt to dopasować

Drewno, gres, betonowe kostki lub płyty – oferta materiałów na tarasowe nawierzchnie jest naprawdę duża. Decydując o wyborze, powinniśmy wziąć pod uwagę wiele czynników, najważniejszym z nich jest stylistyka architektury i wnętrza domu. Nie wszystkie bowiem materiały pasują do wszystkiego, jedne są bardziej odpowiednie dla danego stylu, inne mniej. Architektura nowoczesna upodobała sobie kilka materiałów: szkło, metal, drewno i beton. Najpopularniejszymi z nich są niewątpliwe dwa ostatnie – stosowane w aranżacjach osobno oraz – coraz częściej – razem.

Praktyczny beton

Beton to materiał idealny do wykorzystania na tarasach. Jest praktyczny: odporny na działania warunków atmosferycznych, stosunkowo łatwy do utrzymania w czystości, świetnie współgra z naturą i innymi materiałami. Betonowa nawierzchnia to doskonała podstawa dla aranżacji tarasu – w jej tło świetnie wpisują się meble, donice oraz detale z różnorodnych materiałów. Ale co, gdy projektując naszą posadzkę, nie tylko o praktyczność nam chodzi? Co, gdy chcemy, by nie tylko „była”, ale również wyróżniała się i zaskakiwała: fakturą, dynamicznym wzorem, pięknem prostoty? Czy tutaj beton również przyjdzie nam z pomocą? Odpowiedź na to pytanie brzmi – oczywiście, że tak.

Płyty na każdą… przestrzeń

Monochromatyczna kolorystyka oscylującą wokół odcieni bieli i szarości, surowość wyglądu oraz ciekawe kształty i faktury – tak w skrócie można opisać  nowoczesne betonowe płyty tarasowe. Wszystkie te cechy sprawiają, że największym atutem betonowych produktów staje się uniwersalność. Można tworzyć z nich nawierzchnie zarówno proste – doskonale wpisujące się w minimalistyczne aranżacje – jaki i dynamiczne, paradoksalnie łączące dwie sprzeczności: prostotę i porządek oraz niebanalny wzór. Betonowe płyty i okładziny doskonale prezentują się nie tylko samodzielnie, ale i w towarzystwie: roślinności (kwiaty, trawy) czy innych popularnych materiałów: drewna, kamieni.

Na przekór monotonii

Współczesne nowoczesne betonowe płyty udowadniają, że monotonia i powtarzalność wzorów nawierzchni na tarasie nie musi być normą. Charakter produktów sprawia, że stają się materiałem dla wszystkich: lubiących rozwiązania tradycyjne oraz liczących na awangardowość. Zarówno proste, kubiczne kształty, jak i te bardziej skomplikowane, ale wciąż oscylujące wokół geometrii, pozwalają na kreowanie wielu wzorów – a to wszystko w ramach obowiązujących nowoczesnych trendów.

WIĘCEJ O BETONIE […]

Udostępnij

Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies w przeglądarce.