Schemat złamany

Stworzenie produktu nietypowego w dziedzinie betonowych płyt nie jest sprawą prostą. To, do czego wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni, zamyka się zazwyczaj w kręgu form kubicznych – naszymi placami, podjazdami i ogrodami zawładnęły kwadratowe i prostokątne nawierzchnie o różnych formatach. Łamanie schematów w tym zakresie jest trudne, ale okazuje się, że nie niemożliwe.

Nietypowy design betonowych nawierzchni otwiera przed użytkownikami wiele możliwości. Doskonale odzwierciedla to jeden z produktów kolekcji Modern Line. Już sama jego nazwa – Multi – niesie ze sobą cały bagaż znaczeń i wyjaśnia, dlaczego płyta została zaprojektowana w takiej, a nie innej formie.

Na pierwszy rzut oka Multi nie różni się od innych betonowych produktów nawierzchniowych. To prostokątna wielkoformatowa płyta o wymiarach 100×80 cm. O jej wyjątkowości świadczy jednak to, co wpisane jest w ten typowy dla betonowych nawierzchni kształt, a mianowicie trójdzielność. Trzy składowe części płyty sprawiają bowiem wizualną niespodziankę – jej cięcia są uformowane tak, że kształt elementu odbierany jest nie jako prostokąt, ale trapez. A stąd już prosta droga do wielkich możliwości aranżacyjnych.

/ 6

Multi daje pole do popisu. Po pierwsze – dzięki 4 kolorom i możliwości miksowania ich w obrębie jednego elementu, pozwala na kreowanie przeróżnych wzorów nawierzchni – zarówno prostych, jak i dynamicznych. Po drugie – konstrukcja płyty umożliwia tworzenie wielu kombinacji, a to nawet w przypadku zastosowania jednego koloru pozwala na uzyskanie niebanalnych efektów. Po trzecie jej wymiary są dopasowane do innych płyt z kolekcji, co pomaga w prostym ich zestawianiu i daje jeszcze więcej możliwości aranżacyjnych. Po czwarte zaś – jej kształt i kolory doskonale komponują się z innymi materiałami (drewnem, metalem, szkłem), a więc staje się świetnym materiałem do tworzenia nowoczesnych nawierzchni. Wielkość elementu (100×80 cm) sprawia, że najlepiej prezentuje się na dużych płaszczyznach.

Nietypowy wymiar betonowych nawierzchni to rozwiązania dla wszystkich, którzy chcą na ziemi czegoś więcej i kreatywniej. Płyta Multi daje takie możliwości w imię zasady, że każdy złamany schemat toruje drogę nieszablonowości i niekonwencjonalności w każdej dziedzinie życia.

WIĘCEJ O BETONIE […]

Udostępnij

Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies w przeglądarce.