Moc smukłego betonu

Produkty z betonu architektonicznego potrafią zaskakiwać. I to już nie tylko doskonałym designem, różnymi kształtami i fakturami. Okazuje się, że czasami można do nich także odnieść parafrazę popularnego przysłowia w smukłym ciele wielka moc.

Ława Modern Line Slim przełamuje powszechny stereotyp, że to, co betonowe, musi być ciężkie i masywne. Wykonana z betonu architektonicznego o gładkiej w dotyku fakturze ujmuje kształtem, ale przede wszystkim smukłością.

Grubość ścian ław Slim to jedynie 2-4 cm. Takie zminimalizowanie rozmiarów poskutkowało sporym ograniczeniem wagi produktu, która wynosi zaledwie 55/58 kg. Wysmuklające zbiegi nie wpłynęły jednak negatywnie na charakterystyczną dla betonu architektonicznego moc. Nowoczesne rozwiązania technologiczne umożliwiły producentowi zachowanie doskonałych parametrów wytrzymałościowych – maksymalne obciążenie mebla to aż 350 kg!

 

/ 6

Zmniejszona waga zwiększyła mobilność produktu, a co za tym idzie, obszar jego zastosowań. Jak zapewniają projektanci, ława może być wykorzystywana w zasadzie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zastosowania oryginalnego siedziska o wyjątkowym designie. Uniwersalność użytkowania wspomaga również minimalizm formy, który sprawia, że mebel doskonale wpisuje się w zasadzie w każdą przestrzeń, począwszy od nowoczesnych wnętrz, a zakończywszy na tradycyjnych parkach.

Ława Slim wykonywana jest metodą ręcznego odlewania i występuje w 4 monochromatycznych kolorach betonu.

WIĘCEJ O BETONIE […]