Nie taka zima zła, czyli całoroczne wyposażenie na taras i do ogrodu

Wybór tarasowego i ogrodowego wyposażenia nie jest sprawą łatwą. Przekonujemy się o tym w okresie jesienno-zimowym, gdy okazuje się, że zakupionym nawierzchniom, donicom czy meblom należy poświęcić sporo czasu, by zabezpieczyć je na zimę. Nie wszystkie jednak materiały wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych przygotowujących je na tę porę roku. Jednym z nich jest beton architektoniczny.

/ 23

Betonowe trendy: w ogrodzie i na tarasie

Jeszcze do niedawna kojarzony był przede wszystkim z szarym materiałem budowlanym. Dzisiaj jest zupełnie inaczej – beton stał się bardzo popularny i gości w coraz większej ilości aranżacji. Dzięki najnowszej technologii, materiał może przybierać wiele form, kształtów, kolorów i struktur – to dlatego na tarasach, balkonach i w ogrodach coraz częściej pojawiają się wykonane z niego nawierzchnie, meble i donice.

Popularny i uniwersalny – beton 2  w 1

Popularność betonu to jednak wynik jego uniwersalności i praktyczności. W materiale tym drzemią wielkie możliwości aranżacyjne  – umiejętne wykorzystanie pozwala na zastosowanie go w ogrodach i na tarasach o różnych stylach – od nowoczesnego począwszy, na bardziej tradycyjnym zakończywszy. Ale przede wszystkim, jest on bardzo odporny na działanie warunków atmosferycznych. Co to wszystko oznacza?

Odporność i moc przez cały rok

Dzięki wytrzymałości na różne warunki pogodowe, beton staje materiałem idealnym do tworzenia produktów na taras i do ogrodu. Donice i meble z betonu architektonicznego, takie jak ławki, stoły czy krzesła, są niezwykle trwałe, wodoszczelne i nie odkształcają się pod wpływem działania promieni słonecznych lub mrozu, są więc wygodne w użytkowaniu. W zimie nie wymagają przenosin do suchych i ciepłych miejsc, mogą być pozostawione na zewnątrz przez cały rok bez konieczności stosowania pokrowców ochronnych. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż dzięki swojemu ciężarowi są bardzo stabilne, a co za tym idzie, dużo bardziej odporne na podmuchy wiatru niż te wykonane z drewna, metalu, rattanu czy tworzyw sztucznych. Produkty premium już w fazie produkcji zabezpieczane są specjalnymi powłokami, przez co są łatwe do utrzymania w czystości i po zimie wystarczy tylko zmyć je wodą i osuszyć, by były gotowe do użytku.

Szaro na białym – betonowa posadzka zimą

Zimą beton doskonale sprawdza się jako nawierzchnia na tarasie lub w ogrodzie. W przeciwieństwie do innych materiałów  płyty betonowe nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjno-impregnacyjnych na tę porę roku – są trwałe, mrozoodporne i wytrzymałe na działanie warunków atmosferycznych. Produkty premium zazwyczaj już na etapie produkcji są zabezpieczane specjalnymi preparatami, które dodatkowo chronią nawierzchnie przed wilgocią i zabrudzeniami, a to pozwala na ich długoletnie i wygodne użytkowanie. Zaleca się, by do odśnieżania i usuwaniu lodu z betonowych płyt nie stosować ostrych narzędzi (mogą uszkodzić nawierzchnię) oraz nie używać intensywnie środków odladzających (mogą powodować zmianę koloru).

Beton na 4 pory roku

Beton to wyjątkowa alternatywa dla tradycyjnych mebli i desek tarasowo-ogrodowych. Nad różnymi innymi materiałami ma tę przewagę, że doskonale sprawuje się na zewnątrz o każdej porze roku. Jego charakter przekłada się więc na wygodę użytkowania – betonowe płyty i meble nie wymagają szczególnego nakładu pracy przy pielęgnowaniu, są łatwe do utrzymania w czystości, nie trzeba ich zabezpieczać na zimę. Jeśli do tego wszystkiego dodamy, że są doskonałym połączeniem trendów i praktyczności, okazuje się, ze zastosowanie betonu na tarasach i w ogrodach wyróżni je wyjątkowo praktycznym designem.

WIĘCEJ O BETONIE […]

 

 

Udostępnij

Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies w przeglądarce.