Projekty salonów w stylu nowoczesnym są nadal bardzo na czasie. Podpowiadamy, jakie stoły i stoliki warto zastosować w przestrzeni dziennego wypoczynku, jeżeli zależy nam na osiągnięciu wyjątkowego efektu aranżacyjnego.
W nowoczesnych salonach króluje prostota i porządek. Skłonność do minimalizmu z zasadą mniej znaczy więcej jest obok funkcjonalności jedną z nadrzędnych cech tego typu pomieszczeń. Nie można jednak powiedzieć, że nowoczesne salony są skromne. Bo choć niepożądany jest w nich przepych, to nieobce są też im ciekawe łączenia kolorów i odważnych materiałów. Dzięki takim zabiegom, nowoczesne salony nabierają rysów wyjątkowości i indywidualizacji.
Salony w stylu nowoczesnym to królestwo stonowanych i jasnych barw, które odbijają światło i powiększają optycznie pomieszczenie. Dominują w nich biele, beże lub jasne szarości. Obok spokojnej kolorystyki w pomieszczeniach często pojawiają się kontrastowe barwy ciemne (brązy, czernie) lub intensywne (czerwienie, fiolety, turkusy). Kolorystyka ta dotyczy zazwyczaj dodatków lub akcesoriów. Mają one za zadanie zdynamizować pomieszczenia i nadać im cieplejszy wyraz. W nowoczesnych salonach bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie. Dzięki niemu możemy podkreślić to, co jest dla nasz szczególnie ważne oraz wykreować odpowiedni nastrój.
Dążenie do minimalizmu odzwierciedla również wybór wyposażenia do nowoczesnych salonów. Po pierwsze: zastosowane w nich meble są proste w formie i kolorystyce, nie mają zdobień czy deseni, choć nierzadko niektóre posiadają ciekawe, geometryczne kształty. Po drugie: im mniej jest mebli w pomieszczeniu tym lepiej. Nowoczesne salony nie mogą być przeładowane ani meblami, ani dodatkami, gdyż bardzo ważne jest w nich wrażenie przestrzenności pomieszczenia (nawet jeśli jest ono niewielkie). To dlatego wybór mebli czy dodatków powinien być starannie przemyślany, ich ilość warto zastąpić jakością i dobrym designem. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na jeden wyrazisty element czy charakterystyczny detal. W tej roli świetnie sprawdzą się np. lustro, stolik kawowy, podnóżek, lampa, obraz.
Zaletą mebli z betonu jest ich uniwersalność. Projekty łączące różne formy, materiały i doskonały design można dopasować do wnętrz w różnym stylu. Umiejętnie wykorzystany betonowy stolik wpasuje się w projekty w stylu glamour, stół z betonu odnajdzie się w pomieszczeniach loftowych, a stołek sprawdzi jako podnóżek w aranżacjach eklektycznych. Betonowe meble można również wykorzystać jako wyróżniający się – awangardowy element dekoracyjny w przestrzeniach zaaranżowanych w stylu tradycyjnym.
Współczesna technologia produkcji sprawia, że meble z betonu architektonicznego mogą przybierać różnorodne kształty i posiadać zminimalizowaną wagę. Dzięki zredukowaniu grubości ścian (nawet do 2 cm!), stają się bardziej mobilne, a co za tym idzie, dużo bardziej praktyczne.
Łączenie betonu architektonicznego z ocieplającymi jego wizerunek materiałami (drewnem, filcem) sprawia, że meble z niego wykonane przestają mieć surowy wygląd. Materiał ten nie jest też – jak jeszcze wielu sądzi – szorstki i chropowaty. Często posiada niezwykle gładką i przyjemną w dotyku fakturę, która potrafi zaskoczyć nawet jego największych przeciwników. Jeżeli do tego wszystkiego dodamy, że betonowe meble nierzadko wykonuje się ręcznie, z dbałością o najwyższą jakość i najmniejsze nawet detale, okazuje się, że bez żadnych wątpliwości wpisują się one w kategorię artykułów… luksusowych.
Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies w przeglądarce.