Betonowe biuro – o wykorzystaniu trendów w przestrzeni biurowej.

Użyteczna i nieszablonowa zarazem przestrzeń biurowa to nie tylko świetna wizytówka firmy. Dobrze zaprojektowane wnętrza odgrywają dużą rolę we wspomaganiu kreatywności i wydajności pracowników.

/ 9

Po pierwsze – umiar

Wnętrza biurowe różnią się między sobą w zależności od charakteru danego przedsiębiorstwa. Inaczej będzie wyglądać przestrzeń firmy zajmującej się doradztwem podatkowym, a inaczej kreatywnej agencji reklamowej. Podstawową zasadą, jaką powinniśmy kierować się przy urządzaniu biura jest umiar.

Wnętrze przeładowane przytłacza i dekoncentruje. To dlatego stylem często stosowanym w projektowaniu przestrzeni biurowych jest minimalizm. Tworzone ze smakiem eleganckie biura oscylujące wokół prostoty i umiaru wydają się być dobrą wizytówką dla każdej firmy – świadczą o jej profesjonalizmie i poukładaniu. Umiar należy zachować jednak także i tu –  aby pracownik i klient czuł się we wnętrzu dobrze, nie powinno ono ziać pustką i razić surowością. I tu przyda się nadający odpowiedni klimat detal.

Po drugie – odpowiedni detal

Beton to materiał, który od jakiegoś czasu szturmem zdobywa salony. Beton jest trendy, a w połączeniu z drewnem wydaje się być megatrendy. Betonowe ściany i podłogi coraz częściej stają się nieodzownym składnikiem nowoczesnych przestrzeni – zestawiane na zasadzie kontrastu z innymi materiałami nadają wnętrzom niepowtarzalny charakter. Ale to nie koniec. Coraz częściej doskonałym, nowoczesnym i nadającym klimat dodatkiem stają się betonowe meble i akcesoria.

Boxy, donice, ławy, ławodonice i szezlongi Modern Line to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na interesujący, minimalistyczny detal, który pomoże nadać nowoczesny styl każdej przestrzeni. Występujące w różnych kolorach i rozmiarach, a także wielu kształtach i strukturach pozwolą na to, aby biuro, korytarz, poczekalnia, sala konferencyjna i inne miejsce w firmie zamieniło się w przestrzeń elegancką i świadczącą o profesjonalnym podejściu do każdego tematu. Ale to nie wszystko. Przy odrobinie fantazji każdy z mebli może znaleźć inne zaskakujące zastosowanie – podłużne donice będą doskonałą balustradą, boxy stolikiem kawowym, a umieszczony w poczekalni czy pomieszczeniu socjalnym szezlong pozwoli na krótki odpoczynek.

WIĘCEJ O BETONIE […]