Ekokostka i jej nowoczesny wymiar

Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej zwiększa się zapotrzebowanie na przedmioty łączące w sobie nie tylko dobry design i praktyczność, ale także troskę o środowisko naturalne. Coraz częściej zagadnienie to dotyczy także materiałów, które możemy stosować na nawierzchniach. Betonowa ekokostka lub płyty w wymiarze eko to wciąż rosnący trend.

 

Każda nawierzchnia – niezależnie od tego, z czego jest wykonana – to mniejsza lub większa ingerencja w środowisko naturalne. I nie chodzi tu tylko o nacisk. Im szczelniejszy materiał znajduje się na ulicy, chodniku, alejce czy placu, tym trudniej wodzie opadowej wnikać w glebę. Odpowiedzią na proekologiczne potrzeby wydają się być materiały pozwalające na stworzenie nawierzchni ekologicznej: z jednej strony zwartej, utwardzonej i wytrzymałej, z drugiej zaś doskonale integrujące się z otoczeniem i zapewniające m.in swobodny odpływ deszczówki do gleby.

EcoSolid to znajdująca się w portfolio Modern Line kostka eko. Design produktu świadczy o tym, że połączenie ekologicznej myśli i nowoczesnego wzornictwa wcale nie musi być skomplikowane. Zaprojektowany w duchu minimalistycznym ekoelement został uzupełniony o specjalne wypustki, które na jednolitej i zwartej nawierzchni betonowej tworzą wolne przestrzenie. Obsadzenie szczelin roślinnością, uzupełnienie ich grysem lub innymi materiałami pozwoli na swobodny przepływ wody do gleby, pomoże także w zintegrowaniu projektu nawierzchni z otoczeniem.

W przypadku płyty ecoSolid wart uwagi jest nie tylko jej proekologiczny projekt, ale również inny aspekt – niezwykła prostota, a co za tym idzie, uniwersalizm zastosowania produktu. Płytę można wykorzystać w wielu przestrzeniach zróżnicowanych zarówno pod względem przeznaczenia, jak i stylistyki. A to kolejny argument dla tych, którzy chcieliby wykorzystywać w swoim otoczeniu  materiały nowoczesne, wszechstronne i ekologiczne.

/ 9

Udostępnij

Strona korzysta z plików cookie. Możesz określić warunki przechowania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies w przeglądarce.